artykuł nr 11

Informacja dla petentów - dzień wolny

Urząd Gminy Janów informuje petentów, że w dniu 24 grudnia (środa) będzie nieczynny. Dzień wolny przypada za Święto Wszystkich Świętych. Podstawa prawna - art. 130 § 2 Kodeksu Pracy.
artykuł nr 12

Informacja dotycząca wykonywania zabiegów sterylizacji zwierząt.

INFORMACJA  DLA  MIESZKAŃCÓW  GMINY

 
Urząd Gminy Janów informuje , że zgodnie z uchwałą Rady Gminy w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Przeciwdziałania Bezdomności Zwierząt na terenie Gminy Janów, została zawarta umowa z lekarzem weterynarii na wykonywanie zabiegów sterylizacji zwierząt.

Zabiegi te będzie przeprowadzał uprawniony lekarz

Artur Maciej Grabowski – Lekarz Weterynarii

Adres przychodni:
Żarki ul. Mostowa 1
tel.  034 3148026 kom.502331405



Zasady wykonania usługi oraz koszty :

Przed przeprowadzeniem zabiegu lekarz sprawdzi tożsamość i miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia. Odmowa okazania odpowiedniego dokumentu uprawnia lekarza do odmowy wykonania usługi.

Właściciel zwierzęcia opłaca lekarzowi weterynarii 50 % kosztów zabiegu,
Gmina płaci pozostałe 50% bezpośrednio lekarzowi weterynarii

Rodzaj usługi

Cena usługi

Kwota płacona przez mieszkańca

Kwota płacona przez Gminę

Sterylizacja kotki

130 zł

  65 zł

 65 zł

Kastracja

Kocura

 60 zł  

  30 zł

 30 zł

Sterylizacja suki do 20 kg

150 zł

 75 zł

 75 zł

 

Sterylizacja suki do 35 kg

200 zł

 100 zł

100 zł

Sterylizacja suki powyżej 35 kg

250 zł

125 zł

125 zł

 

Kastracja psa

100 zł

 50 zł

 50 zł




Zabiegi sterylizacji i kastracji dofinansowywane są tylko właścicielom psów i kotów , którzy są mieszkańcami Gminy zameldowanymi na terenie Gminy Janów.


Sekretarz Gminy Janów

/-/ mgr Magdalena Stachurska
artykuł nr 13

90 flag na 90. rocznicę odzyskania niepodległości

90 flag na 90. rocznicę odzyskania niepodległości

11 listopada przypadnie 90. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji Urząd Gminy w Janowie ufundował 90 flag wraz z drzewcami. Flagę będzie mógł dostać każdy mieszkaniec gminy, który od poniedziałku zgłosi się do sekretariatu Urzędu Gminy i pisemnie zobowiąże się do wywieszania jej podczas świąt państwowych. Ratujmy naszą tożsamość narodową.  Doceńmy fakt, że nasi przodkowie przez 123 lata walczyli o to, żebyśmy mogli żyć w wolnej Polsce.

Dokładnie 90 lat temu, 11 listopada 1918 roku, Rada Regencyjna przekazała pełnię władzy państwowej oraz zadecydowała o przekazaniu naczelnego dowództwa nad polskimi wojskami marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Piłsudski, powracający z internowania, stał się symbolem narodowym. Wydarzenie to zbiegło się z zakończeniem I wojny światowej poprzez podpisanie rozejmu w Compi?gne pomiędzy walczącymi siłami. Data ta jest ukoronowaniem 123 lat walk o wolną i niepodległą Polskę.

artykuł nr 14

AZBEST

UWAGA  AZBEST !!!!!!

 

Szanowni Mieszkańcy Gminy Janów

Zgodnie z zapisami „Krajowego programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest stosowanych na terytorium Polski” gminy mają obowiązek opracowania „Programów usuwania azbestu oraz wyrobów zawierających azbest”, w których określone zostaną potrzeby oraz ilości środków finansowych koniecznych na realizację zadań związanych z usuwaniem wyrobów zawierających azbest. Opracowanie dokumentacji umożliwi uzyskanie dotacji na utylizację azbestu.

W związku z powyższym wszyscy mieszkańcy zainteresowani uzyskaniem kompleksowej pomocy w demontażu, transporcie i usuwaniu odpadów azbestowych zobowiązani są do dokonania inwentaryzacji poprzez sporządzenie spisu z natury, na specjalnych ankietach, które niezwłocznie po wypełnieniu należy dostarczyć do Wydziału Budownictwa Urzędu Gminy Janów (pokój Nr 8) lub do sołtysów swoich wsi. Ankiety będą roznoszone na terenie gminy w dn. 27.XI. do 1.XII. a ponadto będzie można je otrzymać od sołtysów oraz w Urzędzie Gminy Janów.

Inicjatywa dotyczy nie tylko azbestu znajdującego się w pokryciach dachowych (eternitu), ale też znajdującego się w innych materiałach, np. okładzinach izolacyjnych, ociepleniowych i zabezpieczeniach przeciwogniowych, które są również szkodliwe dla zdrowia. Najgroźniejsze działanie pyłów respirabilnych azbestu to wnikanie włókien głęboko do układu oddechowego, co powoduje groźne choroby, takie jak: pylicę azbestową (azbestozę), międzybłoniak oraz nowotwór płuc i oskrzeli. Przy niewłaściwie prowadzonych pracach z wyrobami azbestowymi ilość włókien respirabilnych azbestu w przestrzeniach zamkniętych obiektów może przekraczać kilka, a nawet kilkanaście milionów włókien na jeden m3 przestrzeni. Należy podkreślić, że działanie szkodliwe azbestu zwielokrotnia się wobec jednoczesnego narażenia organizmu na inne substancje rakotwórcze, np. węglowodory aromatyczne, metale ciężkie, dym tytoniowy, itp.

Prosimy o możliwie szybkie i dokładne wypełnienie ankiet. Jednocześnie informujemy, że wszystkie gospodarstwa, które nie oddadzą ankiet, będą kontrolowane na obecność azbestu a w wypadku stwierdzenia jego występowania nie będą już mogły uzyskać wsparcia finansowego.

Wójt Gminy Janów

mgr Adam Markowski

 

Dostępne kategorie:
Informacje Urzędu