PROTOKÓŁ Z PUBLICZNEGO LOSOWANIA SKŁADÓW OSOBOWYCH OBWODOWYCH KOMISJI REFERENDALNYCH
które odbyło się dnia 11 sierpnia 2015 r., o godz. 15.00, w Urzędzie Gminy Janów
Zgodnie z wyznaczonym terminem w dniu 11 sierpnia br. o godz. 15.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu zebrali się:
- Monika Gałązka – pracownik UG Janów
- Rafał Strzelczyk – pracownik UG Janów
w celu przeprowadzenia publicznego losowania składów obwodowych komisji referendalnych.
Losowanie odbyło się w obecności publiczności.
Pani Monika Gałązka przekazała zebranym następujące informacje:
- w referendum ogólnokrajowym, zarządzonym na dzień 6 września 2015 roku dziesięć podmiotów uprawnionych do prowadzenia kampanii referendalnej zgłosiło kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych:
- Partia Polityczna PiS – 7 osób
- Fundacja Kisiela – 7 osób
- Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona – 7 osób
- Stowarzyszenie Wspólnota – 7 osób
- Stowarzyszenie Libertańskie – 7 osób
- Sojusz Lewicy Demokratycznej – 7 osób
- Polskie Stronnictwo Ludowe – 7 osób
- Twój Ruch – 7 osób
- Fundacja Instytut Studiów Obywatelskich Obywatele24.PL – 7 osób
- Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej – 7 osób
Razem: 70 osób
2. Zgłoszenia kandydatów na członków obwodowych komisji referendalnych rozpatrzone zostały zgodnie z wymogami prawa w tym zakresie. Zgłoszenia te zostały zweryfikowane pod kątem:
· posiadania prawa wybierania w wyborach
w powyższym zakresie nie stwierdzono błędów
· figurowania w stałym rejestrze wyborców
w powyższym zakresie nie stwierdzono błędów
· sprawdzenia poprawności danych zawartych w zgłoszeniu zawierających: imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz numer PESEL kandydata do ok. referendalnej
w powyższym zakresie nie stwierdzono błędów
· błędów w poprawności zgłoszenia – tj. zgłoszenie tego samego kandydata podwójnie przez ten sam komitet wyborczy czy też kilkakrotne zgłoszenie tego samego kandydata przez różne komitety wyborcze
w powyższym zakresie nie stwierdzono błędów
· przestrzegania zapisu art. 153 § 1 Kodeksu wyborczego:
w powyższym zakresie, na dzień losowania, nie stwierdzono błędów
Po dokonaniu weryfikacji ustalono, iż w 7 komisjach dokonano zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji ds. referendum, przekraczających dopuszczalny skład komisji, w związku z powyższym zgodnie z art. art. 13 ust. 4 ustawy z dnia 14 marca 2003 r. o referendum ogólnokrajowym (Dz. U. z 2015 r. poz. 318 z późn. zm.) o składzie komisji decyduje publiczne losowanie:
- w komisji nr 1 – zgłoszono 10 kandydatów;
- w komisji nr 2 – zgłoszono 10 kandydatów;
- w komisji nr 3 – zgłoszono 10 kandydatów;
- w komisji nr 4 – zgłoszono 10 kandydatów;
- w komisji nr 5 – zgłoszono 10 kandydatów;
- w komisji nr 6 – zgłoszono 10 kandydatów;
- w komisji nr 7 – zgłoszono 10 kandydatów;
Następnie Pani Monika Gałązka poinformowała zebranych o zasadach przeprowadzania losowania na podstawie § 6 ust. 3 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 30 kwietnia 2003 r. w sprawie sposobu zgłaszania kandydatów do obwodowych komisji do spraw referendum w referendum ogólnokrajowym oraz powoływania komisji.
Pani Monika Gałązka zapytała czy są pytania lub uwagi dotyczące przedstawionych informacji. Nie było pytań i nie zgłoszono żadnych uwag.
Wobec powyższego przystąpiono do przebiegu losowania:
o dokonano losowania kandydatów spośród zgłoszonych przez podmioty uprawnione odrębnie dla każdej komisji, w ten sposób, że nazwiska kandydatów oznaczono kolejnymi numerami, informując o tym obecnych przy losowaniu,
o do jednakowych, nieprzeźroczystych kopert włożono kartki z wpisanymi numerami odpowiadającymi numerom, którymi oznaczono kandydatów,
o po wymieszaniu kopert, wylosowano 8 kopert w celu zapewnienia odpowiedniej obsady komisji (wówczas bowiem komisje powoływane są w największym dopuszczalnym składzie),
o wylosowane numery przedstawiono obecnym przy losowaniu, jednocześnie odczytywano imiona i nazwiska kandydatów oznaczonych wylosowanymi numerami.
- Zestawienie wylosowanych kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych
1. Magdalena Siemion
2. Katarzyna Magdziarz
3. Paweł Maciągowski
4. Karolina Nowakowska
5. Anna Grabna
6. Krystyna Ślęzak
7. Mariola Turowska-Moskalik
8. Anita Solak
1. Rafał Łakomy
2. Anna Srokosz
3. Dawid Srokosz
4. Małgorzata Ossyra
5. Anna Łysak
6. Robert Śpiewak
7. Agnieszka Kuta-Janikowska
8. Kamil Grzelka
1. Henryk Bugaj
2. Kinga Gajda
3. Lidia Gawrońska
4. Monika Cieślińska
5. Magdalena Łozińska
6. Marcelina Magiera
7. Sylwia Słabosz
8. Ewa Grzelka
1. Sylwia Dziurkowska
2. Renata Bugaj
3. Bożena Rydz
4. Katarzyna Zasuń
5. Emilia Wawrzyniak
6. Mariola Nieroda
7. Sylwia Trojak
8. Józef Nieroda
1. Janusz Bugaj
2. Danuta Izdebska
3. Malwina Stanecka
4. Elżbieta Solak
5. Daria Nocuń
6. Grażyna Sikora
7. Maciej Maniszewski
8. Kamil Srokosz
1. Czesław Tarczyński
2. Marcin Mizgała
3. Jerzy Srokosz
4. Marta Treścińska
5. Mariola Nowak-Korczyńska
6. Krzysztof Marcjanek
7. Małgorzata Grzywna
8. Karolina Magiera
1. Barbara Tarczyńska
2. Bogusława Nowak
3. Elżbieta Srokosz
4. Małgorzata Tomzik
5. Agnieszka Nocuń
6. Alfreda Mendakiewicz
7. Aleksander Śnieżek
8. Danuta Niepsuj
- Na tym losowanie zakończono.
Podpisy osób przeprowadzających losowanie
Monika Gałązka ……………………………………………………
Rafał Strzelczyk …………………………………………………….